Математиката е наука и изследване на качеството, структурата, пространството и промените. Математиците търсят закономерности, формулират нови предположения и установяват истината чрез строга дедукция от подходящо подбрани аксиоми и дефиниции.
Спори се дали математическите обекти, като числата и точките, malchugani съществуват естествено или са човешко творение. Математикът Бенджамин Пиърс нарича математиката „наука, която прави необходимите заключения“. От друга страна, Алберт Айнщайн заявява, че „доколкото законите на математиката се отнасят до действителността, те не са сигурни; и доколкото са сигурни, те не се отнасят до действителността“.
Чрез абстракция и логически разсъждения математиката се развива от броенето, изчисляването, измерването и систематичното изучаване на формите и движенията на физическите обекти. Практическата математика е дейност на хората, откакто съществуват писмени сведения. Строгите аргументи се появяват за първи път в гръцката malchugani математика, най-вече в „Елементи“ на Евклид. Математиката продължава да се развива на отделни етапи до Ренесанса, когато математическите нововъведения си взаимодействат с новите научни открития, което води до ускоряване на изследванията, продължаващо и до днес.

Днес математиката се използва по целия свят като основен инструмент в много Емоционална интелигентност области, включително природните науки, инженерството, медицината и социалните науки. Приложната математика, клонът на математиката, който се занимава с прилагането на математическите знания в други области, вдъхновява и използва новите математически открития, а понякога води до развитието на изцяло нови дисциплини. Математиците се занимават и с чиста математика malchugani или с математика заради самата нея, без да имат предвид някакво приложение, въпреки че практическите приложения на това, което е започнало като чиста математика, често се откриват по-късно.
Защо да учим математика?
Защото е забавна и може да ви подготви за различни отлични професии! Ако детски играчки обичате да решавате пъзели и да разгадавате неща, специалността математика може да ви заинтересува. Освен това приложенията на математиката са навсякъде и силната подготовка по математика може да ви помогне в много различни професии.
В разделите по-долу е представена информация за Емоционална интелигентност професиите в областта на математиката и възможностите, които са на разположение на нашите математически специалисти.
Кариери
Следващите връзки са към страници, които предоставят информация играчки за кариерите, достъпни за студентите по математика.
Американско математическо общество
Американска статистическа деца асоциация
Това е статистика
Математическа асоциация на Америка Емоционална интелигентност
Общество по индустриална и приложна математика (SIAM)
Дружество на актюерите
Изследвания в бакалавърска степен
Ако обмисляте да завършите висше училище по математика, трябва да помислите за участие в някои изследвания като бакалавър. Съществуват възможности да направите това с преподаватели от малчугани нашия факултет или от други институции през лятото в рамките на REU (Research Experience for Undergraduates). Обикновено REU са с продължителност от четири до осем седмици и студентът получава стипендия.